Bublifuk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bublifuk

Vítám všechny bublinky a bubliňáky v novém domově :-)
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Peněžní výdáje na VŠ

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
zollynka




Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 19. 11. 08

Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitimeFri Feb 06, 2009 5:53 pm

Ahojky, Smile

tento rok se hlásím na VŠ a vzhledem k tomu že jsem z vesnice o školy mam docela daleko tak budu muset byt asi na kolejich. Nejvic chci do Brna nebo Ostravy. Pokud někdo z vás bydlí taky na kolejích, že mi napíšete kolik vás to vyjde na měsic asi tak přibližně a na co vše peníze potřebujete a kolik si myslíte že je takove minimum aby tam člověk normalně žil? Myslím zejmena kolik tak přibližně na koleje jídlo zábavu..kolik to stoji dělat nějaký sport nebo tak různě..kolik stojí tramvaja atd. jak prostě na tom jste kolik dostavate od rodiču a jak s tím vycházíte..

Díky za odpovědi. Wink
Návrat nahoru Goto down
Tulasí

Tulasí


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 11. 12. 08
Age : 37
Location : Vsetín/Ostrava

Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 1:10 am

Tak já jsem na kolejích přímo v té Ostravě : ) Ale myslím, že ceny jsou podobné. 4lůžkový pokoj stojí nejmíň (1455,- ), 3lůžkový 1595, 2lůžkové 1850 nebo 1775-do těch 2000 se vlezeš : ) Tramvajenka na čtvrt roku a dvě zóny mě stojí cca 475, jídlo v menze stojí tuším 35. Zábava, to už záleží na tobě, jak moc jsi ochotná utratit, ale určitě je hodně studentských hospod kde jsou přiměřené ceny. Jinak i internet na kolejích by měl být za lidovou cenu, nevím jak je to jinde, ale u nás je za 150 měsíčně a rychlost OK. Dost blbý je neustálý zdražování vlaků Rolling Eyes Dřív jsem platila na jednu cestu 58 a teď 71.
Jinak pokud nepočítám nájem na kolejích (jsem na 2lůžáku, ale většina mých spolužáků co jsou na kolejích bydlí na vícelůžkových pokojích, protože je to samozřejmě levnější) tak se do tej tisícovky za měsíc vlezu. Možná i míň, když odmyslím chození ven nebo tak. A samozřejmě jsou dražší začátky kdy si musíš nakupovat učebnice a skripta, ale hodně lidí kopíruje : )
Návrat nahoru Goto down
http://marieke.pise.cz
zollynka




Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 19. 11. 08

Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 4:13 pm

Tulasí: Tak to nejsou zas hrozny ceny. Když budu mít tak 5000 na měsíc tak s tím se bude dát uplně krásně vyžít ne? No a na jaky škole si? Jestli jsi na ekonomce tak by se hodilo nějaký info.. Wink Jako jak je to těžký nebo tak.. A nebo pokud ostravská tak to by se hodilo tež. Wink
Návrat nahoru Goto down
Tulasí

Tulasí


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 11. 12. 08
Age : 37
Location : Vsetín/Ostrava

Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitimeTue Feb 10, 2009 5:38 pm

zollynka-Myslím, že dalo : )
Jinak já jsem na OU, na FF a jsem vcelku spokojená, ale víc asi neporadím, to závisí na oboru a fakultě.
Spíš kdybys chtěla nějaký info o kolejích-jsem na Vítkovicích a je to pohoda, není tam moc lidí a hlavně klid. Kdysi jsem spala na Hladnově a ten mě moc nenadchl, přišel mi jak pravý opak Vítkovic, ale většina mých spolužáků, co jsou na kolejích, jsou tam, asi proto, že je to o něco blíž do centra. Ale jestli chceš jít na VŠB tak asi bys asi byla na Porubě a tam to neznám vůbec.
Každopádně hodně štěstí ať už budeš kdekoliv : )
Návrat nahoru Goto down
http://marieke.pise.cz
zollynka




Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 19. 11. 08

Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 10:37 am

A tobe stačí kolik penez na mesic?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Peněžní výdáje na VŠ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Peněžní výdáje na VŠ   Peněžní výdáje na VŠ Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Peněžní výdáje na VŠ
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bublifuk :: Studium a zaměstnání-
Přejdi na: